#MeToo began a year ago and has become a signifier for a movement that is changing the future. Being a woman has suddenly become an opinion. A way of life. A destination.
Read MoreJe nás tu sedmdesát z pětatřiceti zemí a trávíme čas tím, že se hádáme, kdo z nás je víc “fucked”.
Read MoreŽeny a muže rozlišují vnější pohlavní znaky. Chromozomy a další biochemické ukazatele, kterým nerozumím. Ale jinak nic.
Read MoreJestli jsou slova silnější než meč, tak internet soutěží v počtu obětí s Hrou o trůny. A vyhrává.
Read MoreV kolotoči protichůdných a dobře míněných rad nejde nešlápnout do prázdna.
Read MoreJezdím do Varů už od sedmnácti a pamatuju si, jak jsme s holkama šetřily na ten jeden noční párek v rohlíku na cestě do stanového městečka. Dva měsíce dopředu jsem plánovala outfity, aby mi pak došlo, že vyndavat podpatky z krosny je bizár i na mě. A tak jsem jenom seděla v parku a snila o tom, že jednou budu ta holka, co se má ve Varech časopisově hezky.
Read MoreTo nejlepší, co se může stát, že máš s kámoškama stejný šaty, stejný brýle a vlastně je to celý stejný.
Read MoreDříve či později to nevyhnutelně přijde: So what is your story?
Read MoreJe snadné ukázat na nás, že jsme generací, co si nedokáže vybrat, čím bude. A plácá se odnikud nikam na obláčku z avokádového toastu. Ale pokud průměrná doba strávená v jednom zaměstnání u Baby Boomers byla jedenáct let, u nás jsou to tři. Startupy dnes nestavíme pro vnuky, ale na exit. Agentury dnes pivotují častěji než kluci během Startup Weekendu a korporace s každým novým boardem restrukturalizují. Nejsme to jen my, komu se klepe půda pod nohama.
Read MoreVypsala jsem si všechno, čím jsem za posledních pár let byla, snažila se být. Už jsem u čísla padesát, vyprávěla mi T. v Místě a mě došlo, že je nejvyšší čas přiznat si, že majorita mého seznamu je prací někoho jiného. Ambicí mých Nemesis a ne mojí.
Read MoreKdyž jsme byly malé holky, říkaly nám naše mámy, že můžeme být čímkoliv chceme. Jen ony samy nevěděly, co to s sebou doopravdy ponese. Být čímkoliv chceš, znamená jít někam, kam možná nikdo nevkročil.
Read MoreSeděli jsme s Aničkou u dálnice a pozorovali lidi v McDonald's. Naštěstí má zírání na lidi v popisu práce a já mohu asistovat. Tím si rozhodně omlouvám, že doopravdy zírám úplně pořád. S neukojitelnou zvědavostí dvouletých dětí pozoruji a snažím se pochopit svět kolem sebe. A sebe. A ptám se na otázky, co jsou captain obvious do chvíle, než je vyslovíš.
Read MoreS prvním tampónem dostaneš i první hádanku. Stejnou jako kdysi dávno dostala princezna Koloběžka.
Read MoreBýt hater je strašně jednoduchý. Házet kolem sebe Ne jako narozeninové konfety a vypouštět síru obalenou glittry chytrých řečí. Nic na sociálních sítích nevypadá tak skvěle jako kritika. Nic nemá lepší engagement.
Read MoreHarvardský profesor Clayton Chistensen se ptá How will you measure your life. A rovnou si odpovídá, že ty metriky, které máme hledat, jsou dopad na konkrétní lidské osudy. Ne ty velké změny, ale malé akce, které se efektem motýlích křídel rozvinou ke světovému míru.
Read MoreV mezinárodním prostředí člověk přestává být sám sebou a stává se zemí. Ostatní ho oslovují v množném čísle a on vydává oficiální prohlášení o politice, kultuře a historii.
Read MoreSabotuji svojí léčbu, protože je pro mě definicí nemoci. Zpomalením, vychýlením z normálu. Znakem, že je něco v nepořádku. A tak často kývám na rychlá řešení. Jsem jako fotbalisté, co si nechají dát injekce, jen aby už zase mohli na hřiště. Žene mě dopředu tlak, který jsem si ušila sama na sebe.
Read MoreTeenageři, kteří tráví více než tři hodiny denně přilepení k elektronickým zařízením, jsou o 35 % náchylnější k tomu spáchat sebevraždu. A slečny dokonce o 50 %.
Read More